0 542 799 13 13

Toz Böceği Isırığı

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Toz Böceği Isırığı çoğu zaman insanların kendisini neyin ısırdığını bilmediği bir özelliğe sahiptir. Toz böceği nasıl anlaşılır? evde kendisini ısıran böceklerin ne olduğunu bilmeyen insanlar ciddi sıkıntı yaşamaktadır. Böcek ilaçlama uygulamaları içerisinde toz böcekleri ile mücadele oldukça zor ve kapsamlı bir uygulamayı gerektirir. Şayet böcek ısırıkları ile uyandıysanız yatağınızda büyük bir sorun var demektir. Çünkü uyurken ısıran böcekler genellikle yatak böcekleri olarak isimlendirilen pire, tahta kurusu, huş biti ve beyaz toz böcekleri olarak bilinen toz akarlarıdır.

Böcek ısırıkları ile uyanıyorsanız yatağınızda yoğun nüfuslu böcek şikayeti olduğunu bilmenizde fayda vardır. Gece yatakta uyurken böcek ısırıklarına maruz kalmayı ortadan kaldırmak için yatağınızda çok derinlemesine bir temizlik yapmanız şarttır. Baş edemiyorsanız yatağınızı değiştirmelisiniz ayrıca bu böcekler sadece yatak örtülerinde değil odada ve diğer evdeki başka bölgelerde de üremiş olabilir.

Yatak böceği ısırıkları kırmızı renkli, minik nokta kadar ve lekeler olarak farklı belirtilere ayrılır. Vücudunuzda olan ısırıklar tahta kurusu ısırığı olma ihtimali yüksektir. Ancak daha küçük ısırıklar da pire ve kuş biti ısırığı ile toz böceği ısırığı olarak ağırlık kazanır. Bu tür böcekler nevresimler de, çarşafta, yastıkta ve insan kıyafetleri arasında bulunabilir. Bunlar kan emici olarak bilinen asalak böceklerdir mutlaka profesyonel toz böceği ilaçlama servisi almanızı zorunlu kılar.

Çünkü bu tür böcekler hem minik boyutlu, hem de böcek ilaçlarına oldukça dirençli yapıdadır. Bu böcekleri engellemek bireysel olarak kesinlikle söz konusu değildir. Beyaz toz böceği ve toz akarları ısırıkları daha minik ve kırmızı lekeler şeklinde kendini gösterir. Daha çok ayak bilekleri ve bacak kısımlarında bu ısırıklar görülür ancak beyaz toz böcekleri karın, boyun ve kollarda, bacaklarda oluşmaktadır. Pire ısırığı ile sıkça karıştırılan akar böceği ısırıkları minik nokta kadar ve kaşıntılı meydana getirir.

Toz Böcekleri Nasıl Oluşur?

Bu tür böceklerin yok edilmesi için genellikle tek ilaçlama etkisiz olacaktır. Çünkü böcek yumurtaları yatak ve çevresinde çok sayıda olduğu için tek ilaçlamada bu böcekleri öldürmek sanıldığı kadar kolay değildir. Toz böceklerinin üremesi ve ısırmasını önlemek için yatağınızı derinlemesine temizlemeli, gerekirse buharlı makine ile sıcak buhar püskürterek temizleyebilirsiniz. Ayrıca çarşaflarınızı ve nevresimleri, yastık kılıflarını, kullandığınız kıyafetleri sık sık değiştirin.

Bu tür böcekler ölü cilt hücreleri ile beslenir ve yatağa dökülen deri hücreleri adeta kendine çeker. Elbette nevresimleri, çarşafları her gün yıkamak kolay olmayacaktır. Bu nedenle haftada bir ya da iki defa yıkamanız oldukça faydalıdır toz akarı adı verilen minik toz böcekleri küçük olduğu için genellikle ne olduğunu fark etmeniz pek mümkün olmaz. Toz akarları nevresim ve çarşaflara yapışan ölü deri hücrelerini yemek için buralarda yuvalanır.

Yatak çerçeveleri duvara yaslıysa mutlaka duvardan ayrık vaziyette olmasına özen gösterin. Şayet evde toz böceği varsa yatağınızı terk edilmiş halde bıraktığınız takdirde yataktaki nemi ortadan kaldırırsanız toz akarlarından kurtulma ihtimaliniz yüksektir. Alerjen toz böcekleri yaşamak için neme ihtiyaç duyar ve beslenmek içinde ölü deri organizesi gibi şeyleri tüketir. Isıran böcekler çok küçük yapılı olduğu için anlaşılması oldukça zordur. Bu böceklerin giriş bölgelerini kapalı tutmak ve gerekli iyileştirmeler yapmak oldukça faydalıdır.

Toz böceği uçar mı? toz böceği nasıl anlaşılır? diyorsanız toz böceği gözle zor görülen ve uçmayan bir böcek çeşididir. Şayet sizi ısıran böceklerin toz böceği olmasından şüpheleniyorsanız ısırdığı zaman kaşıntı ve iğne batması gibi belirtiler sergiliyorsa muhtemelen toz akarı ilaçlama yaptırmanız gerekecektir. Toz böceği nerelerde olur? diyorsanız daha çok tozlu bölgeler, yatak ve nevresim içleri, insanların kullandığı kıyafetler ve yatak koltuk gibi bölgelerdir.

Toz Böceği Isırığı Belirtileri

Yatak böceği ısırığı tedavisi farklı özelliklerine göre uygulanır. Muhtemelen uyuz böceği ve akar ısırığında gerekli doktor tedavisi eşliğinde toz ve uyuz böceklerinin yan etkilerinden kurtulmak kolay olacaktır. Ancak uyuz böceği ve toz böceklerinin ısırıkları zor ve sıkıntılı bir süreç ister. Toz böceğine kesin çözüm için ilaçlama yaptırmak garanti verilmese de büyük oranda şikayeti azaltacaktır. Toz akarları ve uyuz böcekleri en zor kontrol edilen böcekler arasındadır ve çoğunlukla böcek ilaçlarına direnç gösterir.

Bunun için öyle kolay, kolay yataktan temizlenmesi mümkün değildir. Beyaz toz böcekleri neden olur? diyorsanız rutubet ve nem asıl kaynaklarıdır. Ancak deri döküntüleri ve tırnak kalıntıları gibi organik besinler ile beslenmeyi tercih ederler. Toz böceği ısırığı İnsanlarda ve bebeklerde daha fazla sıkıntıya sebep olan bir özellik sergiler. Bu tür böcekler ısırdığı zaman sizi neyin ısırdığını pek fark etmeniz mümkün olmamaktadır.

Toz böcekleri oldukça küçük organizmalar oldukları için kolay görülmezler yatak böceği ısırığı çeşitli şekillerde kendini gösterir. Daha çok vücudun açıkta kalan yerlerini ısırırlar. Toz akarı ısırması ile kaşınma ara ara vücutta batma ve minik kabarcıklar şeklinde kendini gösterir. Toz böceği ısırığı nasıl anlaşılır? diyorsanız minik kabarcıklar, küçük kızarıklıklar ve kaşıntı şeklinde kendini gösterir. Akar böceği ve toz böceği pek çok insanın başına bela olmaktadır.

Bu böcekler oldukça küçük boyutlu olmalarına karşın sıkıntıları oldukça fazladır. Bazı toz böcekleri insanlarda bronşit, öksürük, nefes darlığı, astım ve değişik alerjik reaksiyonları tetikler. Uyuz böceği nasıl temizlenir? diyorsanız evi sık sık temizlemeli, havalandırmalı daha sonra kesinlikle mite ve toz böceği ilaçlama servisi almalısınız. Böceklerle mücadele zor ve yorucu bir süreç gerektirir. Gerekli durumlarda yatağı değiştirmek yada yatakta buhar makinesi yardımı ile derinlemesine sıcak buhar tutarak temizlik yapmak şarttır.

Toz Böceklerinden Nasıl Kurtulunur?

Toz böcekleri en fazla nerelerde görülür? diyorsanız uzun süre kullanılmayan evler, yatak, koltuk, nevresimler ve tozlu bölgeler gibi yerlerde sıkça görülürler. Evlere depolardan aldığınız bir eşya ile bile gelirler. Toz böcekleri iyice üredikleri zaman cep telefonu ekranında, çalışma masalarında, yemek masası ve bilgisayar klavyelerinde bile görülmeye başlar. Nem böceği olarak bilinen akar böceği çeşitleri de mevcuttur. Ancak onlar toz böceği kadar sıkıntılı değildir beyaz toz böcekleri ile başa çıkmak için profesyonel ilaçlama şarttır.

Sisleme yöntemlerle toz akarı ve maytlar ile mücadele edilmesi gerekir. Bireysel uygulamalar ile toz böceklerini yok etmek ve ortamdan arındırmak çok zordur. Toz böceklerini dairelerden arındırmak sanıldığı kadar kolay değildir ve sürekli temizlik, havalandırma, ve mekanı bu böceklere karşı ilaçlama şarttır. Toz böceği ısırığı ile başa çıkmak için bazı ilaçlardan faydalanılabilir. Toz piresi ve toz akarları ile mücadele uzmanlık ister.

Mite savar olarak bilinen su bazlı ilaçlar ve akarisit ilaçlar yardımı ile akar böceklerine karşı mücadele gereklidir. Dumanlı ilaçlama yöntemi yardımı ile mekanda belirli bir seviyede azalma sağlanacağı için rahatlama sağlanabilir. Toz böcekleri ile mücadele kapsamlıdır mutlaka profesyonel yöntemle ilaçlama gerektirir. Atlas Türk Böcek İlaçlama firması olarak yaşadığınız sorun ve şikayetlerde en etkili toz böceği ilaçlarını kullanıyoruz. Ancak toz böceği ilaçlama garantili olarak yapılması mümkün olmayan bir ilaçlama şeklidir.

Sizde yaşadığınız toz böceği şikayetlerinde bu tür söylemler ile garantili ilaçlama yaptığını iddia edenlerden uzak durmalısınız. Boş vaatlere inanarak şikayetinizden kurtulamaz ve hayal kırıklığı yaşamamanız kaçınılmaz olur. Pire, toz akarı, mite, beyaz nem böceği, kuş biti, tahta kurusu ve beyaz toz böceği ilaçlama uygulamalarında en iyi böcek ilaçlarını kullanıyor ve yüksek çözüm sağlıyoruz. İşimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir