0 542 799 13 13

Toz Böceği Neden Kolay Çoğalır

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Evlerde görülen nokta büyüklüğündeki Toz Böceği Neden Kolay Çoğalır? hayatında ilk defa böylesi minik ve çok zor fark edilen böcekleri görenler şaşkınlığını gizleyemez. Toz böceklerinden korunmak için ilaçlama başta olmak üzere, ortamın devamlı havalandırılması ve evin içinde küf yada nem olmaması şarttır. Ayrıca güneş ışığı bol miktarda eve girmelidir. Toz  böceklerinin zararları arasında astıma yol açmaları, insan teninde kaşıntı yapmaları ve küçük çocuklarda solunum yolu enfeksiyonlarını tetiklemeleri başta gelir.

İlaçlama uygulaması hem zahmetli hemde çok zor ölen minik toz böceği ilaçları bireysel olarak kullanılması mümkün olmayan bir yapıdadır. Özel olarak hazırlanmış güçlü aktif maddeler içerir. Bu nedenle toz böceği ilaçlama fiyatları asla  ucuz fiyata yapılamaz. Toz böceği neden olur? evdeki toz böcekleri nasıl yok edilir? diyorsanız mutlaka donanımlı ve profesyonel ilaçlama firmaları ile çalışmalısınız.

Toz Böceğinin Özellikleri

Daire içinde görülen toza benzeyen böcekler olarak isimlendirilen zararlı minik bir haşeredir. Ciltte yürürken çeşitli kaşınma ve ısırılma şikayetlerine neden olan toz böceği neden olur? çoğu insan bırakın oluşumuna yol açan şartları bu böceklerin varlığından bile şikayet yaşayana kadar bilgi sahibi değildir. Toz böceklerinin oluşma sebepleri arasında evlerin tozlu olması yeteri kadar temizlik yapılmaması ve evlerin fazla havalandırılmayıp evdeki nemin fazla olması başta gelir.

Ayrıca binanın etrafında inşaat çalışması, sürekli araç geçmesi ve çok toz alan mekanlar bu tür zararlılara karşı savunmasızdır. Zararlı Toz Böceği Neden Kolay Çoğalır? merak edenler ısırılma ve alerjik yan etkiler sonucu huzursuz olup uykusuzluk sorunu yaşamaktadır. Toz böceği ile mücadele zor ve uzun soluklu bir arındırma çalışması gerektirir.

Toz Böcekleri Nerelerde Yaşar?

Toz böceği olarak bilinen, house dust mayt, akar ve miteler ölü deri ve doku artıkları ile beslenip ortalama 400 mikrometre boyuta sahiptir. Genel yaşam alanları halı, mobilya, kıyafetler, dairenin yoğun eşya bulunan bölgeleri ve yataklardır. Bu nedenle yatak böcekleri arasında yer almaktadır. Ürettikleri proteinler insan üzerinde alerjik etkiler bıraktığı için hassas ciltli insanlarda özellikle bu böceklerin tahriş yaptığı kaşıntı verip huzursuz ettiği sıkça karşılaşılan bir durum haline gelmiştir.

Toz böceklerinin yaşadığı yerler yukarıda saydığımız gibi nemli ve tozlu daireler olup eşyaların arkasında biriken kalın toz tabakaları en sevdiği ortamdır. Yatak çarşafı,halı, elbise gibi  eşyalarda biriken insan derisi döküntülerinin yeteri kadar arındırılması da bu zararlı böceklerin hızla üremesine etki etmektedir.

Toz Böceği İle Beyaz Nem Böceği Aynı Mıdır?

Isıran toz böceği ile daha açık renge sahip beyaz nem böcekleri aynı türevden olan minik haşereler olmasına karşın bulundukları bölge ve özellikleri değişken olabilmektedir. Toz ve nem böceği neden olur merak edenler sitemizde toz böceği ve beyaz nem böceği ilaçlaması hakkında yazdığımız makaleyi okuyabilir. Böylece merak ettiği konuları ve toz böceklerinin  oluşma sebepleri hakkında bilgi edinebilir.

Toz ve nem böceklerinin önlenmesi oldukça zor olduğu için sıradan böcek ilaçları ve spreyli böcek ilaçlama yöntemi pek bir işe yaramaz. Bu böceklerin hakkında bilgi pek olmadığı için insanlar çaresiz kalmakta ve ilaçlama konusunda istedikleri sonuca defalarca ilaçlama yaptırmalarına karşın ulaşamamaktadır. Toz böceği ilaçlama firmaları sınırlı sayıda olup pek çok böcek ilaçlama şirketi bu böcekler hakkında bilgi sahibi olmadığı gibi yaptıkları ilaçlama hiçbir işe yaramamaktadır.

Yatak Odalarında Toz Böceği Neden Çoktur?

Minik haşereler olan mite ve toz böcekleri evlerde en çok yatak odalarında üreyen ve sıkça yatak içinde görülen hayli zararlı haşerelerdir. Son dönemlerde yeni yapılan modern  binalarda çok fazla karşılaştığımız kum böceği diğer bir adı ile beyaz nem böcekleri insanları adeta çileden çıkaran minik böcekler olarak sorun kaynağı haline gelmiştir.

Yatakta toz böceği neden olur? bu zararlı böceklerin insan derisi ile beslenmeyi sevmelerinden dolayı yatakta ve halı üzerinde bolca buldukları deri kırıntıları ile kolay beslenip, yaşama imkanı bulurlar. Bunun için yatak ve nevresimler ile elbise ve halılar üzerinde çokça mite ve toz böceği ciddi anlamda görülür. Toz böceğinin oluşma sebepleri bu böcekler ile mücadelenin geç kalınması ile ilişki olup çok zor görüldükleri için her tarafta yayılıp kontrol altına alınmaları çok daha zor olmaktadır.

Toz Ve Nem Böcekleri Kolay Ölmezler

Toz ve nem böceği ilaçlama en zor haşere ilaçlama hizmeti olduğu için bu konuda deneyimli ilaçlama servisleri ile çalışmak şarttır. Astek böcek ilaçlama firması olarak  gerek beyaz nem böceği ilaçlaması ve gerek toz böceği ilaçlama kapsamında yakıcı etkili özel toz böceği ilaçları kullanarak ilaçlama yapmaktayız. Yüzeysel şikayetler tek  ilaçlama ile önlenirken, Parke altı, kapı kasalarının içleri, mutfak dolaplarının arkası, beyaz eşya içleri ve kıyafetlerin arasına yayılan beyaz nem böcekleri ile toz böceklerinin yok edilmesi sanıldığı kadar kolay değildir.

Bu konuda hizmet veren bir kaç profesyonel ilaçlama firmasından biri olduğumuz için kesinlikle sisleme yöntem ile ilaçlama yaptırılması gerekir. Toz Böceği Neden Kolay Çoğalır? bilmek ve doğru ilaçlama firması ile çalışmak bu böcekler ile mücadelede büyük avantaj sağlamaktadır. En zor ölen yapıdaki minik böcekler boyutları küçüldükçe kontrolü zorlaşan bu tür zararlılardır. Gümüş Böceği Evde Neden Ürer biliyor musunuz?.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir