0 542 799 13 13

Toz Piresi Nasıl Yok Edilir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 542 799 13 13

Toz Piresi Nasıl Yok Edilir? toz piresini ne öldürür? anlatmaya başlamadan önce pirelerin yapısı ve toz piresi hakkında kısaca bilgi verelim. Böcek ilaçlama yapılan zararlılar içinde pire çeşitleri insanlara en fazla sıkıntı veren siyah minik böcekler olarak öne çıkar. Toz piresi olarak adlandırılan minik pire çeşidi daha çok atıl depolar, tozlu bölgeler ve kömürlük gibi bölgelerde görülür. Dünyada yaklaşık olarak 1600 civarında pire çeşidi bulunmaktadır.

Toz piresi de ev ve iş yerleri gibi kapalı alanlarda insanların huzurunu kaçıran ve sağlığını bozan pire türleri olarak oldukça yaygın bir şekilde insanlara şikayet sebebi olurlar. “Toz piresi nedir, Hayvan pirelerinden farkı nedir?” gibi soruların cevapları için toz piresini incelemekte yarar var. Toz piresi “Kum piresi” ve “Akar böceği” isimleri ile anılan bir zararlıdır. Toz piresinin büyüklüğü noktanın yarı çapında oldukça minik bir özelliktedir. Toz Piresinin Yaşam Süresi yaklaşık 3-4 ay kadardır.

Toz Pireleri Nerelerde Yaşar?

En fazla yaz mevsiminde görülür ve geniş çaplı şikayetlere yol açar. Toz piresinin yaşam alanı sıcak, nemli ve ışığın olmadığı bölgelerdir. Nemin ve tozun çok olduğu ortamlar toz piresinin elverişli yaşam alanları olarak göze çarpar. Toz piresinin de kendi içinde çeşitleri mevcuttur. Sarı, kahverengi, kırmızı benzeri farklı renklerde toz pireleri olduğu bilinmektedir. Evdeki minik toz böcekleri hem gözle görülmeleri, çok zor olan, hem de halı ve koltuk gibi sürekli kullanılan bölgelerde çok hızlı şekilde yayılır.

Toz piresi ne ile beslenir? Toz pireleri insanlardan dökülen kepek, kıl, deri döküntüleri gibi organik maddelerle beslenirler. Ayrıca toz pireleri topladıkları besinleri gübre topu haline getirerek etrafa bırakırlar ve kirliliğe sebep olurlar. Toz piresi bu enzimli ve dışı özel bir tabakayla kaplı küçük gübre toplarından beslenebilmektedir. Toz piresinin zararları nelerdir? merak ediyorsanız hemen belirtelim. Alerjik astım, saman nezlesi ve egzama gibi hastalıklara karşı duyarlı olan kişiler için toz pireleri oldukça büyük tehdit içerir.

Toz Böceklerinden Nasıl Kurtulunur?

Toz Piresi Basıl Yok edilir? Toz piresinden nasıl kurtulunur? bu küçük boyutlu minik haşereler halı arası, yatak altları, yerdeki çatlaklar, yatak içleri, koltukların arası , duvar dipleri gibi hemen her yerde yuvalanırlar. Toz pireleri daha çok tozlu bölgelerde ürerse de tozun olmadığı, temiz yerlerde de yaşayabilme potansiyeli olan zararlılardır. Eve bulaşan toz piresi yumurtalarını dağınık bir şekilde evin birçok bölgesine bıraktığı için hızlı ürer.

Toz piresinden kurtulmak için yastıkların, yorganların, koltuk döşemelerinin, halıların iyice silkelenerek düzenli bir şekilde süpürülmesi ve evin aydınlık tutulması toz pireleri ile mücadelede ilk yapılacaklar arasında öne çıkar. “Toz piresi nasıl yok edilir?” sorusuna kesin bir cevap almanın en kestirme ve etkili yolu profesyonel ilaçlama firmalarından ilaçlama desteği talep etmenizdir. Ciddi sağlık problemlerine sebep olan toz pireleri diğer pireler gibi hızla ürerler. Gözle görülmeleri çok zor olduğu çok daha hızlı yayılma eğilimleri mevcuttur.

Toz Böceklerinin Zararlarının Önlenmesi

Toz piresi uçar mı? Toz piresi insana geçer mi? küçük boyutlu olmaları elbette rüzgar ve sıcak havanın etkisi ile genleşen havanın etkisi ile yukarı kalkabilir. Toz piresi uçmasa da bu tür sebepler ile alerjen yapılı insanlarda ciddi rahatsızlığa yol açarlar. Evdeki minik toz böceklerini öldürmek için bilinçli mücadele şarttır. Kokusuz ilaçlar ve sıradan ilaçlama teknikleri ile kum pireleri ve toz pirelerini yok etmek asla söz konusu değildir.

Toz pireleri ile mücadele için mutlaka kokulu ilaçlama yapılmalı ve yakıcı etkili toz böceği ilaçları kullanılmalıdır. Toz Piresi Nasıl Yok Edilir? evden toz pireleri nasıl arındırılır? diyorsanız Atlas Türk ilaçlama firmamızı arayarak kalıcı ve profesyonel çözüm alabilirsiniz. Pire çeşitleri insanları ciddi anlamda huzursuz eder ve çok zor imha olurlar. Toz piresinin önlenmesi için teknik ilaçlama ile çalışmanızda yarar vardır. Bir önceki yazımız olan, Böcek ilaçlama Yöntemleri Yazımızı okumalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir