0 542 799 13 13

Yataktaki Pire Nasıl Temizlenir

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Yataktaki Pire Nasıl Temizlenir? zıplayan böcek olarak bilinen pireler istilacı ve can sıkıcı canlılardır. Böcek ilaçlama çeşitli haşere ilaçları ile değişik yöntemler kullanılarak yapılabilir. Ancak pireler ile mücadele çok daha etkili ve kapsamlı olmak zorundadır. Bilmeniz gereken pireler kan emici bir asalak oldukları için pirelerin evlere doluşması için kendilerini besleyecek yada evlere taşıyacak birer konakçının olması şarttır.

Pire türleri tüylü ortamda toz içlerinde daha fazla yaşadıkları için kolayca yayılırlar. Beslenmek için kedi, köpek benzeri evcil hayvanları tercih eder bu hayvanlar yolu ile insanlara bulaşır evlere girerler. Ancak yatak piresinin evde görülmesi için ille de hayvan beslenmesi gerekmemektedir. Şayet evinizde yatakta pire görüyorsanız ve yataktaki pire nasıl temizlenir? yataktaki pireleri nasıl yok ederim? diye arayışlar içinde iseniz pirelerin temizlikten hiç hoşlanmadığını bilmeleri gerekir.

Yatak bölgesindeki çarşaf, yastık kılıfı, nevresim, yorgan gibi kullanılan malzemeleri sıcak suda yıkamanız gerekir. Ayrıca evdeki pirenin üremesini yavaşlatmak için ev temizliğine muntazam olarak dikkat etmeniz gerekir. Pirelerin oluşma aşaması oldukça ilginçtir. Özellikle hayvan besleyenler bilmelidir ki kedilerin doğumu sırasında terlemesi ve vücudundan çıkan bu sıvının kuruması sonucu pirelerin oluşması için en önemli etkendir.

Pirelerin hayvanların vücuduna yapışarak bina çevrelerine ve evlere girme yolunu seçtiği bilinmelidir. Pireleri yok etmek sanıldığı kadar kolay değildir çünkü pire istilası çok hızlı gelişir ve evin her tarafına yayılabilir. Eve gelen pireler genellikle halı ve kilim gibi zeminlerde ortaya çıkmaya başlar. Ancak sadece yerlerde değil arabanızın döşemelerinde, oturduğunuz mobilyalarda ve yattığınız yataklarda bile kısa zaman içinde ciddi anlamda can sıkıcı hale gelir.

Pirelerin Etkinliğini Önleme Yolları

Evdeki pireleri kontrol etmenin en etkili yolu hiç kuşkusuz halı ve perdeleri evi süpürmek, deterjanlı su ile silmek, kıyafetleri ve yatakları yıkamak gerekir. Daha sonra da pirelere karşı kapsamlı bir ilaçlama servisi almak gerekir. Evdeki pireleri yok etmek, pire istilasını ortadan kaldırmak için kesin çözüm değildir. Çünkü pirelerin bıraktıkları yumurtalar ve larvalar dip bölgelerde yerleşerek tekrar yetişkin pire olarak karşımıza çıkabilir. Bilinmesi gereken pire nüfusunun sadece yüzde 10 u yetişkin pire olarak dikkat çeker.

Asıl geri kalanları ise döşeme, nevresim ve yaşam alanlarının diğer bölgelerinde bulunduğu bunların pire larvası, pire yumurtası, ve pupa olarak isimlendirilir. Küçük canlılar evin değişik bölgelerinde üreme yoluna gider. Pireleri yok etmek için pirelerin yaşam döngüsünü bilmek ve ona göre tedbir almak gerekir. Özellikle yumurtalarının temizlenmesi larva ve pupaların yok edilmesi yetişkin pirelerin tamamen ortadan kaldırılmasından daha büyük önem arz eder.

Süpürge ile dip köşelere bırakılan yumurtaları çektirebilirsiniz. Ayrıca süpürerek evdeki yayılma eğilimini durdurabilirsiniz ancak süpürgeye çektirilen yumurta ve pire larvalarının tekrar eve dağılmaması için toz torbasını kullandıktan sonra çıkararak atmak önemlidir. Koltukların ve yatakların altına, halılar ve halıların altını evi dip dip köşe temizlemeniz gerekir. Bilmeniz gereken yumurta ve larvaları tam olarak çektirmek için süpürge yeterli olmayabilir.

Bu nedenle halıların düzenli olarak makine ile şampuanlanması, evin sık sık temizlenmesi gerekir. Halı temizleme kimyasalları bir bakıma pireleri engellemek için yardımcı olabilir. Ancak buna karşın evin dip bölgelerinde özellikle eski parke olan evlerde parkelerin altına kadar pire yumurtası ve larvaları yayılmışsa kısa zaman sonra yeniden şikayet haline gelirler. Pireler ile kesin olarak başa çıkmanın yolu hiç kuşkusuz profesyonel pire ilaçlama servisi almak gerekir.

Pirelere Karşı Önleyici Tedbirler Faydalıdır

Yataktaki pire nasıl temizlenir? diyorsanız pireler daha çok yatak bölgelerine kan emmek için gelir. Çünkü beslenme yolu hayvanlardan kan emmek şeklindedir beslenmek için kan emecek hayvan bulamayınca insanlara bulaşır ve insanlardan kan emerek hayatta kalırlar. Pireler ile mücadelede evcil hayvanlar ve çocuklar için özel önlem almak önemlidir. Evinizdeki pireleri kesin olarak yok etmek için elektrik süpürgesi ile evi süpürmek ve yerleri silmek etki göstermesine karşın tam olarak pirelerin evden arındırılmasını sağlamaz.

Bunun için en etkili yol pireleri kesin olarak yok etmek için ise ancak çok geniş kapsamlı bir pire ilaçlama yapılarak mümkündür. Kokusuz ilaçlar ve zayıf etkili ilaçlara kolay direnç gösterecekleri için seçilecek pire ilaçları özel pire öldürücü kimyasallardan seçilmelidir. Pireler suda yaşayamadıkları için evcil hayvanlar varsa bu hayvanları banyo yaptırmak, evde sirkeli su yardımı ile temizlik yapmak önemlidir.

Evde pire varsa nasıl temizlenir? Pire nasıl yok edilir nasıl ölür? evde pire olduğu nasıl anlaşılır? şeklinde çok çeşitli sorular ile karşılaşırız. Pire nasıl çoğalır? diyorsanız bunun en büyük nedeni pirelerin küçük yapılı olmaları ve hemen bir anda anlaşılmamasıdır. İnsanları ısırıp kaşındırsa bile insanlar ilk başta kendilerini neyin ısırdığını pek anlayamaz. Pire nasıl yok edilir? bilmek ve ona göre tüm tedbirleri almak şarttır.

İlaçlama evdeki pireleri kesin olarak ortamdan arındırmada etkisiz kalırsa yeniden ilaçlama yaptırılmalıdır. Vücudunuzda ısırıklar yaşıyor ve vücuttaki pire nasıl yok edilir? diyorsanız kıyafetlerinizi çıkararak makinede sıcak ayarda yıkamalısınız. Ayrıca duş alarak olası pire bulaşmasından kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Ancak evin içine pire bulaşmışsa pire yıkanınca gider mi? gibi soruların pek bir önemi kalmaz. Çünkü ortamdaki pireler kenar, köşe bölgelere yayıldığı için kolay kontrol edilemez hale gelirler.

Yatak Ve Evdeki Pirelerin Yok Edilmesi

Yataktaki pirelerin yok edilmesi için yatak güzelce temizlenerek yastık, nevresim ve yorganların yıkanması, yatak odası ile evin diğer odalarında pirelerin ortamdan arındırılması için ilaçlama servisi alınması gerekir. Hızlı çoğalan özellikleri ile dikkat çeker bu nedenle basit yöntemlerle evlerden arındırılması söz konusu olamaz. Pire ilaçlama yöntemleri içinde en etkili olanı hiç kuşkusuz sisleme yöntem olarak bilinen kokulu pire ilaçlama şeklidir.

Atlas Türk ilaçlama firması olarak evdeki pirelerin kökünün kazınması için en etkili ilaç ve yöntemleri tercih ediyoruz. Pireler sert kabuklu canlılar oldukları için özel pire ilaçları ile mücadele şarttır. Yaşadığınız pire şikayetlerinde bizden pire ilaçlama servisi alarak yaşadığınız pire sorunlarından kurtulmanız mümkündür. Pireler zor ölen yapıları ile insanların başına bela olan bir canlıdır. Yatak pirelerinden kurtulmak için evin etraflıca temizlenmesi, hayvan besliyorsanız pireye karşı sirkeli su yardımı ile temizleyici sprey yapabilirsiniz.

Pirelerin dış ortamlardan evlere bulaşmasını engellemek için bahçe ve bina çevresine diyatomlu toprak serpmek faydalı olur. Evinin etrafına gıda saflığında diyatomlu toprak serip tuz gibi, diyatomlu toprağın da pirelerin vücutlarını aşındırarak öldürmesi sağlanabilir. Birkaç kaşık diyatomlu toprağı, halının pire istilasına uğrayan yerlerine serperseniz pire o bölgede barınamaz. Diyatomlu toprağı önlem olarak evinin bazı girişlerinin etrafına biraz serperek pireleri önleme imkanı olur.

Diyatomlu toprağı nalburdan yada yapı malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz. Ancak iç ortamlarda diatomlu toprak kullanılma durumu çok zayıf olacağı için dış bölgelerde uygulamak daha faydalıdır. Bahçe ve bina çevreleri ile apartman içlerinde pire ilaçlama servisi almanız gerekir. Ayrıca binaların zemin katları pire istilasına en fazla uğrayan bölgeler arasındadır. Buralarda pire ilaçlama yaptırmadan bu kan emici asalaklardan kurtulmanız mümkün değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir