0 530 667 01 19

Yeni Nesil Hamam Böceği İlacı

İstanbul Böcek İlaçlama Firması: 0 530 667 01 19

Yeni Nesil Hamam Böceği İlacı olarak son derece sağlıklı ve hamam böceklerini yuvalarında öldüren bir ilaçtır. Böcek ilaçları arasında en fazla kullanılmaya başlayan ve en sık ilaçlama yapılan kokusuz ve jel ilaçlar son derece zahmetsizdir. Jel hamam böceği ilaçları kokusuz ve insan sağlığına zararsız böcek ilaçlama şekli olarak sıkça ismi duyulan bir böcek ilaçlama türüdür. Jel böcek ilaçları haşereler üzerinde son derece etkili bir hamam böceği yemi uygulaması olup, hem son derece sağlıklı bir yöntemdir.

Jel Hamam böceği Yemi kullanıldığı böcekler üzerinde son derece başarılı sonuçlar vermesine karşın, sınırlı sayıda haşere türüne etkili olması bakımından diğer ilaçlara oranla daha sınırlı yerlerde kullanılması en büyük eksik yanını teşkil eder. Kokusuz ilaçlar ve jel ilaçlama nedir? jel ilaçlamanın avantajları ve üzerinde etkili olduğu böcekler gibi konulara değinip, jel böcek ilacı nasıl uygulanır? kısaca bilgi vereceğiz. Piyasada çok fazla jel böcek ilacı ürünü olması ve bunların çoğunun ucuz olması sıkça şikayete neden olur.

Jel Böcek İlacı Nasıl Etki Eder?

Jel Hamam Böceği Yemi olarak bilinen ve özellikle hamam böceği, kalorifer böceği, karafatma böceği ile diğer hamam böceği çeşitleri üzerinde oldukça etkilidir. Jel böcek ilaçları profesyonel uygulama ile tam kontrol sağlar. Jel Kalorifer Böceği İlacı, doğru uygulanmalı ve böceklerin yuvalanma alanlarına çok isabetli oranda ve aralıklar içinde bırakılmalıdır. Ülkemizde yaklaşık olarak 20 yıldır kullanılmaya başlayan bu yöntemin en eski uygulayıcısı ekiplerden biri olan ilaçlama firmamız, bu konuda son derece tecrübelidir.

Jel böcek ilacının özelliği kokusuz olması, uygulanan alanda kimyasal toksin ve etkileşime sebep olmaması, ayrıca böcek ilacı zehirlenmesine sebep olmaması ile oldukça sağlıklıdır. Jel ilaçlama yapılan mekanda böcek ilacını yiyen böcekler, bir anda ölmez. jel böcek ilacını yedikten sonra yuvasına giden bir böcek kısa bir süre sonra aniden sinir sistemleri felç olarak düşer ve yumurta bırakmaya fırsat bulamadan ölür. Buda hamam böceği mücadelesinde en önemli etkenlerden biridir.

Jel Böcek İlacının Etkisi

Böcek jeli olarak bilinen bu ilaçlar, sıvı böcek ilaçları gibi olmayıp, özel bir ambalaj içinde kullanıma uygun olarak üretilmektedir. Profesyonel böcek jelleri şırınga benzeri tüplerde en küçüğü 5 ile 10 gram en büyüğü ise yaklaşık olarak 50 gram halinde bulunur. Hamam böcekleri için adeta imha özelliği taşıdıkları için bilinen en iyi hamam böceği ilaçları olarak başta geldiğini söylemek abartılı olmaz. Böcekler için en çekici gıda maddelerinin olduğu alanlarda dahi böcekleri kendine çekmektedir.

Özellikle hamam böceği çeşitleri bu böcek ilacına kolayca gelmekte ve dayanılmaz yeme iç güdüsüne yenilen böcekler kısa süre sonra hem kendilerini hem de diğer hamam böceklerini kaçınılmaz sona doğru sürüklemektedir. Jel böcek yemleri hamam böceği, kalorifer böceği, karafatma böceği, gümüş böceği, karınca gibi böcekler için oldukça etkili olup bu böceklerde kullanılması tam kontrol sağlanmasında en etkili ilaçlama şeklidir. Yeni Nesil Hamam Böceği İlacı olarak jel yöntem sağlıklı ve etkilidir.

Jel Hamam Böceği İlacının Avantajları

Böcek ilaçlama firmaları ve insanların yaptıracağı böcek ilaçlama için tercih etmesi, aynı zamanda hamam böceği jelinin kaliteli olmasına dayanmaktadır. Evde temizlik istememesi, evin boşaltılmaması, koku yaymaması, uygulanan yüzeylerde kolayca ortama uyum sağlaması ve böceklerin bu böcek yemine ulaşması ile yakından ilgilidir. Böcek ilacı yani jel ilacın kaliteli bir jel olup olmadığı, jel ilaçlama fiyatları ile yakından ilişkili olup ucuz jel ilaçlama fiyatlarından uzak durmak gerekir

Jel böcek ilaçlama fiyatları öyle ucuz ilaçlama fiyatları ile yapılacak bir özellikte değildir. Ortalama bir daire için jel ilaçlama yaptırmanın bedeli 250 lira aralığında olup, düşük fiyatlara jel ilaçlama yapanlardan uzak durmak olası sahte böcek jelleri ile evinizde ilaçlama yaptırıp mağdur olmamanız açısından oldukça büyük önem taşır. Profesyonel bir jel Hamam Böceği İlacının piyasa fiyatı bile 35 gram ambalajda ortalama 100 lira ile 250 lira arasında değiştiği düşünülecek olursa önemi anlaşılır.

Jel Böcek İlacının Zincirleme Etkisi

Böcek jeli evlerin baş belası istilacı böcekleri olan hamam böceği mücadelesinde en etkili silahtır. Jel ilaçlama yalnızca hamam böceği, kalorifer böceği, karafatma böceği ve diğer hamam böceği çeşitleri için yapılmakta olup buna ek olarak gümüş böceği ve karınca ilaçlamasında da oldukça etkilidir. Ancak bazı ucuz jel böcek ilaçları karınca ve gümüş böceklerine etki etmediği gibi hamam böcekleri içinde etkisiz kalabilmektedir. Akrep, sinek, güve, tahta kurusu, pire, kulağa kaçan, örümcek  gibi böcekleri öldürmez.

Jel İlaçlama ve domino etkisi bu ilacın genel özelliği olup, hamam böceklerinin yuvalarında yok edilmesinde çok büyük bir önem teşkil eder. Hamam böceği jelleri diğer ilaçlar gibi böceklerin yalama ve sürtünme yolu ile böcek ilacına maruz kalması mantığı ile etkisini göstermez. Tam aksine böcekler direkt olarak jel Hamam Böceği İlacını yer ve bünyelerine böcek zehrini çekici bir yem olduğu için kolayca alırlar. Hamam böceği jelini yiyen hamam böceği hemen ölmez. Böceğin yuvada ölmesi gerekir.

Yeni Nesil Jel İlaçlarda Amaç Nedir?

Hamam böceği yemi yedikten sonra hiç bir yan etkiye maruz kalmadan bir müddet yaşantısına devam eder. Ancak belirli bir süre sonra ani bir şekilde böcek adeta kontrolü kaybedip yumurta bırakmaya bile fırsatı olmadan ölür. Bu ölüm genellikle yuvasında ölür. İstilacı ve çok çabuk üreyen hamam böceklerinde sıvı ilaçlama sonrası böcek ölse bile ölürken bıraktığı yumurta ilaçtan etkilenmediği için yeni böceklerin çıkması engellenemediği gibi yeni çıkan böcek yavruları ilaca direnç kazanmış olarak ortaya çıkar.

Hamam böcekleri birbirlerinin ölülerini, kusmuklarını ve dışkılarını yedikleri için jel ilaçlama sonrası böcek yemini yiyen ve yuvasında ölen böceğe temas eden ve onun ölüsünü yiyen diğer böceklerde zincirleme bir reaksiyona maruz kalır. Böcek yemlerini yiyen diğer böcekler de bir müddet sonra farklı yerlerde ölecektir bu tüm böceklerin yuvaları ve saklanma bölgelerinde hızla domino etkisi ile ölmesine yol açar. İşte burada topluca imha kabiliyeti açıkça ortaya çıkar. Kokulu Böcek İlaçlama gibi zahmetli ve riskli değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir